Opublikowano Wrzesień 24, 2016 Przez a303 W Rosja

Kremlowcy pozbawią emerytur jeszcze kilka milionów obywateli

Wybraliście no to macie…Kremlowcy pozbawią emerytur jeszcze kilka milionów obywateli. Wybory przeminęły a obietnice zapomniane.

Ale wszyscy powinni pamiętać, że ten cały przekręt został zorganizowany, przeprowadzony i zatwierdzony przez prezydenta Putina. Po wyborach on niewymownie radował się ze zwycięstwa swojej kieszonkowej partii „Jedinaja Rossija”.

a

Ministerstwo Finansów zaproponowało żeby nie wypłacać emerytur tym emerytom, których dochód przekracza 500 tysięcy rubli rocznie (41,6 tysięcy rubli miesięcznie). O fakcie tym donosi w piątek, 23 września, gazeta „Wiedomosti”. Według jej danych, w mniej brutalnym wariancie przewiduje się ustalenie limitu na poziomie miliona rubli. W takim przypadku dotknie to około 90 tysięcy ludzi.

Ponadto ta instytucja proponuje zniesienie stałej wypłaty dla tych emerytów, których dochód wynosi powyżej 2,5 poziomu minimum socjalnego (na dzień dzisiejszy jest to około 22 tysiące rubli (Taka zmiana może dotknąć około 2 milionów ludzi).

Wszystkie te rozwiązania proponowane przez Ministerstwo Finansów są, między innymi, dla zrównoważenia federalnego budżetu w latach 2017-2019 i obecnie urzędnicy je omawiają. Jak się podkreśla to odmowa wypłat w wersji mniej drastycznej pozwoli zaoszczędzić 150 miliardów rubli rocznie.

„Bądźmy szczerzy, emerytura od państwa dla tych, którzy mają dochody powyżej miliona rubli rocznie, nie jest potrzebna” – uważa jeden z urzędników, który opowiedział gazecie o inicjatywie ministerstwa.

Uwaga Redakcji www. 3rm.info – Bezczelność kremlowców jest, po prostu, porażająca! Dzisiejsi emeryci przez długie lata wpłacali składki emerytalne do budżetu państwa. Emerytury to są pieniądze nie państwowe ale samych ludzi. To jest tak samo jak pozbawianie oszczędności zdeponowanych na koncie bankowym z uzasadnieniem, że i tak macie wystarczająco pieniędzy na życie. Ale to wy składaliście swoje własne pieniądze, wypracowane w przeciągu długich lat, na swoje konto. Nikt nie ma prawa do ich odbierania wam.

Jednocześnie dyrektor Instytutu Analiz Społecznych i Prognozowania RANHiGS, Tatiana Maliewa, nie widzi powodu do wydzielania stałej części z ubezpieczenia emerytalnego. „Reanimacja tego podziału to degradacja całego systemu” – uważa Maliewa. W opinii przeciwników propozycji Ministerstwa Finansów ubezpieczenie społeczne zakłada te same zasady dla wszystkich.

W końcu sierpnia rząd poinformował, że druga indeksacja emerytur w tym roku będzie zastąpiona jednorazową wypłatą. Kompensacje należą się wszystkim obywatelom otrzymującym pieniądze z Funduszu Emerytalnego Rosji, niezależnie od tego czy oni pracują czy nie pracują.

Ponadto 31 sierpnia wicepremier Olga Gołodiec poinformowała o przedłużeniu zamrożenia zakumulowanej części emerytur w 2017 roku. Wydatki na rozwój systemu emerytalnego w 2017 roku przekroczą 3 biliony rubli i będą rosły w latach 2018-2019.

Za: http://3rm.info/main/64443-vybrali-poluchayte-kremlevcy-lishat-pensiy-esche-neskolko-millionov-grazhdan.html

Data publikacji: 23.09.2016

Nadesłał Borys

Tags : , , ,

Komentowanie zamknięte.