Opublikowano Sierpień 30, 2012 Przez stophasbara W Bez kategorii

Izraelski żołnierz zmiażdżył buldożerem propalestyńską działaczkę i nikt za to nie odpowie

źródło: http://www.nacjonalista.pl

Po 9 latach walki,  izraelski wymiar sprawiedliwości wydał wyrok w sprawie propalestyńskiej aktywistki z USA – Rachel Corrie. 23 latka zginęła zgnieciona przez buldożera, gdy próbowała zablokować niszczenie palestyńskich domów.  We wtorek sędzia w Haifie zarządził, że rodzina zmarłej nie ma praw do tego, by żądać jakichkolwiek odszkodowań.

Inni działacze, którzy byli świadkami tej tragedii twierdzą, że izraelski żołnierz obsługujący buldożera widział Rachel Corrie, a mimo to nie nie zatrzymał maszyny.

Rodzina zamordowanej skomentowała wyrok w następujący sposób:

– Wierzymy też, że ludność cywilna w strefie Gazy ma prawo do obrony… To tragiczny dzień nie tylko dla naszej rodziny, ale i dla praw człowieka, ludzkości, praworządności, i samego państwa Izrael.

Według komórki ONZ, która zajmuje się palestyńskimi uchodźcami, izraelska armia w ciągu 4 lat odebrała schronienie 17 tys. mieszkańcom strefy Gazy, czyniąc ich bezdomnymi. (am)

na podstawie: onet.pl, wikipedia

Do artykułu dodajemy fragmenty „orzeczenia  sądu”:

Sędzia sądu w Hajfie odrzucił pozew rodziców, nazywając śmierć Corrie wypadkiem, jaki sama sprowokowała przez odmowę opuszczenia terenu, jaki stanowił zamkniętą strefę militarną.

„To był wielce godny pożałowania wypadek, a nie działanie rozmyślne”, powiedział sędzia Oded Gershon.

„Nie opuściła ona tego miejsca, jak każda inna rozsądna osoba na jej miejscu postąpiłaby” orzekł Gershon. „Wybrała narażenie samej siebie…i to spowodowało śmierć”.

Komentowanie zamknięte.