Opublikowano Lipiec 1, 2014 Przez ls W Bliski Wschód

Izraelski atak – zginęło dwóch Palestyńczyków, sześciu jest ciężko rannych

Dwóch obywateli palestyńskich zginęło w piątek po południu, gdy izraelskie samoloty przeprowadziły atak na pojazd cywilny w zachodniej części Strefy Gazy, świadkowie i źródła medyczne doniosły.

Kilku innych zostało rannych w wyniku izraelskiego ostrzału artyleryjskiego nad ranem tego samego dnia w południowo-wschodniej części Khan Younis.

Palestyńskie źródła medyczne potwierdziły, że w wyniku nalotu izraelskiego lotnictwa na cywilny samochód zginęli Mohamed Al-Fasih (24) z Gazy i Usama Al-Hossumi (29) z Beit Lahia.

Rzecznik palestyńskiego Ministerstwa Zdrowia Ashraf Al-Qidra powiedział, że dwóch obywateli przywiezionych do szpitala było całkowicie rozszarpanych.

Izraelskie media poinformowały w raporcie na temat izraelskich działań wojskowych, że zabici byli starszymi członkami Brygady Al-Nasser Salah Al-Din, zbrojnego skrzydła Ludowego Komitetu Oporu, podobno odpowiedzialni za nasilenie ataków rakietowych w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Tymczasem Palestyńskie źródła medyczne potwierdziły, że w wyniku ostrzału artyleryjskiego w Khan Younis rannych zostało sześciu obywateli Palestyny, w tym kobieta w ciąży.

Film dla ludzi o bardzo mocnych nerwach

Zdjęcia – Mohammed Asad – The Middle East Monitor

Tags : , , ,

Komentowanie zamknięte.