Najnowsze

Opublikowano Listopad 15, 2014 Przez Jan W Rosja

Igor Striełkow i Olieg Cariew na prezentacji hymnu Noworosji

Dnia 20 października 2014 roku Wika Cyganowa zaprezentowała w Moskwie hymn Noworosji, który wraz z innymi wersjami hymnu, będzie przedłożony mieszkańcom Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej do zatwierdzenia. Słowa do hymnu napisał poeta Wadim Cyganow, muzykę napisał zaś świetny serbski kompozytor Ninosław Ademowicz, który znany jest ze współpracy z Goranem Bregowiczem, Gipsy Kings i licznymi innymi zespołami i muzykami.

a,aa1

„Kiedy zobaczyłem w telewizji co się dzieje to nie mogłem trzymać się na uboczu. Wojna na Południowym Wschodzie przypomniała mi wydarzenia w Kosowie” – przyznaje kompozytor.

„Jeżeli ludzie nie posiadają swojej pieśni to znaczy, że nie mają i swojej Ojczyzny. To pragnienia naszych serc i naszych dusz” – uważa Wika Cyganowa.

W celu oceny głównej pieśni przyjechał na koncert spiker parlamentu Noworosji, Olieg Cariew, i jeden z przywódców Donieckiej Republiki Ludowej, Igor Striełkow.

Olieg Cariew powiedział, że hymn będzie zatwierdzony na sesji parlamentu Noworosji do końca 2014 roku. W chwili obecnej komisja konkursowa posiada około 30 wersji hymnu. Swój wariant obiecał przedstawić (żyd) Josif Kobzon.

„Bardzo podoba mi się i muzyka i słowa, jestem członkiem komisji konkursowej i będę głosował za tą wersją. Kraj powinien mieć hymn, bez hymnu kraju nie ma” – powiedział Cariew.

Za: http://www.anna-news.info/node/24089

Data publikacji: 22.10.2014

Przekład: RX

Tags : , , , ,

Komentowanie zamknięte.