Opublikowano Sierpień 24, 2014 Przez a303 W Świat

Hiszpańscy rolnicy palą flagę UE z powodu rosyjskiej wojny na sankcje

Protest brzoskwiniowy: hiszpańscy rolnicy palą flagę UE z gniewu na wojnę sankcyjną Rosji.

a

Kto naprawdę rządzi UE?

Związki zawodowe reprezentujące katalońskich rolników i hodowców bydła protestują, domagając się od UE rekompensaty za utracone dochody w wyniku eskalacji sankcji, które zamknęły dla nich rosyjski rynek.

Grupa około 30 przedstawicieli JARC (Młodzi Katalońscy Rolnicy i Farmerzy), jeden z największych związków rolniczych w regionie, demonstracyjnie spalił skrzynie dojrzałych brzoskwiń przed budynkiem gminy w Lleida.

Kiedy przyglądał się temu tłum dziennikarzy, związkowcy wrzucili w ogień flagę UE, która rozleciała się w sekundzie.

Nie będziemy akceptować rozkazów UE, ci ludzie nigdy nawet nie postawili stopy na polu owocowym. Wreszcie raz posłuchajcie producentów, a nie konsumentów” – związkowiec David Borda powiedział agencji informacyjnej Ruptly.

Wcześniej w tym miesiącu, UE nałożyła sankcje na rosyjskie banki i przemysł high-tech, w związku z domniemaną ingerencją Rosji w ukraiński kryzys. Rosja, która powiedziała, że nie odpowiada za wydarzenia we wschodniej Ukrainie, w odwecie zakazała import produktów rolnych z UE na okres jednego roku.

JARC, która również przedstawiła rządowi listę postulatów, uważa, że ​​impas polityczny UE szkodzi rolnikom, i mówi, że powinni otrzymać rekompensatę poprzez podniesienie taryf na importowane owoce i warzywa pochodzące z innych krajów, takich jak Turcja i Maroko.

UE przeznaczyła €125 mln na pomoc rolnikom. Grupa finansowa ING szacuje, że roczne straty w wyniku zablokowania rynku rosyjskiego wyniosą €6.7 mld rocznie, i mogą doprowadzić do utraty 130.000 miejsc pracy.

Podobne protesty rolników miały miejsce w całej Hiszpanii, ale producenci obwiniają zarówno UE, jak i Rosję, której konsulat w Sewilli pikietowano na początku tego tygodnia.

Niektóre z komentarzy:

adeUK

August 23, 2014 – 1:43 pm

Deklaracja Praw i Karta Praw wyraźnie stwierdzają:

żaden zagraniczny książę, człowiek, prałat, kraj czy potentat nie ma, ani nie powinien mieć żadnej jurysdykcji, władzy, wyższości, prymatu, kościelnego czy duchowego, w tym królestwie.

Więc widać wyraźnie, że każdy traktat UE nałożony na nas przez Parlament, jest niezgodny z konstytucją. Oto dowód na to, że nasz obecny monarcha rzeczywiście złamał przysięgę koronacyjną, udzielając królewskiej zgody na te traktaty.

brubank-guy

August 23, 2014 – 1:37 pm

Ale populistyczna rewolucja wisi nad UE. Pomimo skorumpowanych mediów UE pompujących wersję NATO, prawdziwi ludzie tego nie kupują, lekceważą szefa NATO Rasmussena z Danii z jego jęczącym, oczywiście kłamiącym głosem. Mówi się, że niektóre francuskie dzienniki usuwają 95% komentarzy na temat Izrael-Gazy, ale wiodącą partią Francji jest narodowa nacjonalistka Marine Le Pen, z jej opinią, że Francja natychmiast wyjdzie z NATO i odrzuci walutę euro. . . Na portalu Slawjangrad jest ciekawy wywiad z wojownikiem z Donbasu (separatysta ze wschodniej Ukrainy) o imieniu „Artem”, leczącego się z ran, który opisuje walkę z bandziorami w Kijowie jako część walki którą mamy wszyscy i wszędzie z oligarchami. To prawda!

West seeks sanctions war with Russia:  Analyst

http://www.veteranstoday.com/2014/08/23/west-seeks-sanctions-war-with-russia-analyst/

Jim W. Dean, VT Editor    … wywiad dla  Press TV,  Teheran – opubl. 20.08.2014

Tłum. z j. ang. Ola Gordon.

P.S. Zobacz także:

Zachód chce wojny z Rosją na sankcje: Analityk

Tags : , , , , , ,

Komentowanie zamknięte.