Opublikowano Lipiec 25, 2014 Przez a303 W Bliski Wschód

Historyjka o Abdulu i Dawidzie

Dawno dawno temu, na wypalonej słońcem ziemi zwanej Palestyna, żyli obok siebie Abdul i Dawid, na ziemi która pomimo że była sucha, zapewniała im chleb, oliwki, owoce, wino, warzywa, i od czasu do czasu ryby. Wielu z potomków Dawida wyjechało do odległych krajów gdzie zarobili fortuny poprzez lichwę i inne biznesy.

a

Tymczasem potomkowie Abdula żyli spokojnie, utrzymując się z prostej działalności rolniczej, nikomu nie przeszkadzając, bo ziemia zmieniała właściciela między kilku podbijającymi ją królestwami i imperiami, aż do 2.000 lat później, kiedy potomkowie Dawida uznali tę ziemię za własną, wezwali społeczność międzynarodowa do narysowania linii na mapach i dania im Palestyny.

Zgodnie z porozumieniem, potomkowie Dawida mieli szanować gospodarstwa i własności Abdula, ale tuż po wprowadzeniu się, wezwali swoje rodziny i przyjaciół do przyjazdu, i rozpoczęli kradzież ziemi i produktów, a potomków Abdula wypędzili. Wypędzili ich z domów przodków, kazali im je opuścić, i przejęli ich nieruchomości. W każdym innym kraju na świecie to uznano by za rozbój, atak, rabunek. . . a tych którzy tego dokonali uznano by za terrorystów, złodziei, morderców i rabusiów.

Tych którzy narzekali srogo karano. Społeczność międzynarodowa nie zrobiła nic.

Mijały lata, i na ziemi przejętej przez mocno uzbrojonych potomków Dawida budowano dziesiątki kolonii – coraz więcej – a domy równano z ziemią, niszczono gaje oliwne, bezczeszczono cmentarze. Wszystkie te działania finansowali spoza Palestyny potomkowie Dawida, wielu z których stali się bardzo bogaci i potężni.

Dzięki napływającym miliardom dolarów, i dostępie do najnowszego sprzętu wojskowego, potomkowie Dawida z minuty na minutę stawali się bardziej aroganccy i zuchwali, i ukradzione ziemie nazwali „ziemią mleka i miodu”. Rozgniewani potomkowie Abdula co jakiś czas buntowali się, ale ponieważ byli biedni i nie mieli sprzętu, tłumiono ich ogromnym użyciem siły, a ich rodziny mordowano. Tak, rodziny. . . łącznie z kobietami i dziećmi.

W tej chwili, 1,5 mln potomków Abdula, wielu z nich wypędzonych ze swoich domów na ziemi którą potomkowie Dawida nazywają Izrael, żyje na najgęściej zaludnionym terytorium na świecie, zwanym Gaza. W tej chwili niektórzy przedstawiciele dzieci i wnuków Abdula wystrzeliwują rakiety na ziemie, które wcześniej należały do nich, i z których ich wypędzono, a potomkowie Dawida ostrzeliwują szkoły, szpitale i domy bombami kasetowymi i białym fosforem, paląc żywcem niemowlęta, a potem pomrukują drwiąco, że mają prawo się bronić.

Ale jak można mieć prawo do samoobrony, albo w ogóle jakiekolwiek prawo, skoro kradnie się domy ludziom, przejmuje ich ziemię, wypędza się ich, a później uważa się je za swoje?

I to po wymordowaniu tysięcy kobiet i dzieci? Czy Izrael naprawdę chce być uważany za członka społeczności międzynarodowej? Tak? OK., to niech zwróci całą ziemię którą ukradł, wypłaci odszkodowania za nielegalną okupację i budowę kolonii, i poważnie podejdzie do realizacji rozwiązania – Dwa Państwa.

Pamiętajmy, wielu Żydów zaczyna działać przeciwko syjonizmowi, najgorszemu nieszczęściu jakie kiedykolwiek dotknęło tych, którzy nazywają siebie Żydami.

P.S. A dzisiaj czołgi zaatakowały sponsorowaną przez ONZ szkołę. Niech Izrael wreszcie przestanie uznawać się za ofiarę, niech Izrael nigdy nie pokazuje cywilnych ofiar i niech nie rości sobie w ogóle żadnych praw. W chrześcijańskiej Biblii, jeśli ktoś cię uderzy, nadstawiasz drugi policzek. W żydowskiej biblii, Starym Testamencie. . . cóż, przeczytaj. . .

W 2014 Izrael na zawsze stracił w sercach i umysłach społeczności międzynarodowej. Tylko dzięki swojej czystej głupocie. Kiedy syn sąsiada ukradnie ci z sadu jabłko, to czy zyskasz coś ścinając mu głowę? Jak powiedziałem, czysta głupota.

– – –

Kurcząca się Palestyna

Minister spraw zagranicznych Południowej Afryki Maite Nkoana-Mashabane:

„mapa Palestyny zamieniła się w małe kropki”.

a

The story of Abdul and David

http://english.pravda.ru/opinion/columnists/25-07-2014/128151-abdul_david-0/

Timothy Bancroft-Hinchey – 25.07.2014

Tłum. z j. ang. Ola Gordon

Tags : , ,

Komentowanie zamknięte.