Najnowsze

Opublikowano Sierpień 15, 2014 Przez a303 W Ukraina

Handel narządami poległych żołnierzy ukraińskich

Korespondencja (zapis rozmów) adwokata Julii Tymoszenko Sergija Własenko z niemieckim chirurgiem Olgą Wieber i dowódcą batalionu karnego armii ukraińskiej „Donbas” Semenem Semenczenko.

a

Julia Tymoszenko i jej adwokat Sergij Własenko

To teraz zrozumiałe jest, dlaczego znajdowano trupy bez narządów. W rozmowach tych jeszcze dyskutuje się możliwość zwiększenia jakości narządów: aby pobierać je nie od martwych, ale „ciężkich” i „beznadziejnych” (czyli ciężko rannych i będących w stanie beznadziejnym – od tłum.).

W rozmowach dla oszczędności czasu i ze względów bezpieczeństwa stosowano zakodowane nazwy narządów:

*ros: cor-сердце, nep(hrone)-почка; hep(ar)-печень; pan(creas)- поджелудочная железа; pul(mon)-легкое

*pol.: cor-serce; nep(hrone)-nerka; hep(ar)-wątroba; pan(creas)- trzustka; pul(mon)-płuco

Pierwsze początkowe wpisy:

a

A tak wygląda Olga Wieber

Сергій Власенко do Olga Wieber 22.02.2014 20:44

Dobry wieczór, Olga. Sprawa, o której dyskutowaliśmy w Waldkirche, będzie wkrótce załatwiona. Z mojej strony sytuacja w porządku. A jak twoi klienci?

Odp. Olga Wieber 22.02.2014 20:48

Cześć! To dobrze, cóż, w sam raz na czasie. Zamawiający są! Bardzo się interesują, kiedy już będą? Ale dołożyć – odmówili, jak już mówiłam, jeśli przywiezie później

Сергій Власенко do Olga Wieber 22.02.2014 20:50

Już nie Żydzi, ale również tam … Ale sądząc według planu z góry, nowe dostawy będą w marcu, z pierwszych dni miesiąca.

Odp. Olga Wieber 22.02.2014 20:51

Dla większości nadadzą się. Jest tu jeden taki, wydziera się, żeby mu za 5 dni przywieźli.

Сергій Власенко do Olga Wieber 22.02.2014 20:57

Będziemy czekać, pojedynczo im wozić, czy tak???

Odp. Olga Wieber 22.02.2014 20:58

Dobrze, lepiej przypomnij, kogo do pobierania przyślesz?

Na miejscowych nie można liczyć, nadzwyczaj niechętni do dogadania się są „moraliści”, żeby ich!!!

Tak że będziemy brać twoich pracowników, może nawet izraelskich przypędzę…

[…]

Składanie zamówień na towar (narządy):

*/ Olga Wieber do Сергій Власенко 04.03.2014 22:14

Oto, co jest potrzebne: 5 cor, 12 nep, 3 hep, 3 pan, 1 pul (czyli: 5 serc, 12 nerek, 3 wątroby, 3 trzustki, 1 płuco)

*/ Olga Wieber do Сергій Власенко 12.03.2014 16:58

A oto i ja.), nasza druga partia rozeszła się dobrze, klienci zadowoleni i pojawili się nowi.

Także przyjmuj w tym samym trybie

8 cor, 25 nep, 6 hep, 4 pan, 3 pul. (8 serc, 25 nerek, 6 wątrób, 4 trzustki, 3 płuca)

  1. Сергій Власенко do Olga Wieber 12.03.2014 17:00

Wszystko przyjąłem, pola do działania nam wystarczy.

*/ Olga Wieber do Сергій Власенко 23.03.2014 21:15

Cześć, jest nowe: 10 cor, 31 nep, 8 hep, 8 pan, 3 pul. (10 serc, 31 nerek, 8 wątrób, 8 trzustek, 3 płuca)

*/Сергій Власенко do Olga Wieber 03.04.2014 12:03

Dzień dobry, co powiesz?

Odp. Olga Wieber do Сергій Власенко 03.04.2014 12:04

Cześć, upatruj na razie miejsce, cyfry będą wieczorem.

Olga Wieber do Сергій Власенко 03.04.2014 23:18

A wiec: 10 cor, 40 nep, 11 hep, 9 pan, 2 pul.

Odp. Сергій Власенко do Olga Wieber 03.04.2014 23:20

Ludzie pracują. Do jutra.

*/ Olga Wieber do Сергій Власенко 15.04.2014 21:24

15 cor, 40 nep- na razie tyle, potem obiecują więcej, 19 hep, 10 pan, 5pul. Przyjąłeś?

Odp. Сергій Власенко 15.04.2014 21:25

Tak, przekazuje dalej.

*/ Olga Wieber do Сергій Власенко 04.05.2014 19:12

17 cor, 50 nep 15 hep, 30 pan, 5 pul.

Oto i ci zachodni partnerzy. Cukrzyków u nich wiele, tak że popyt jest.

*/ Olga Wieberdo СергійВласенко10.05.2014 22:04

Zamówienia rosną, a ludzi u ciebie wystarczy?

Przyjmuj: 15 cor, 63 nep, 35 hep, 20 pan, 5pul.

Odp. Сергій Власенко 10.05.2014 22:07

Przyjąłem. Na razie dajemy radę tymi samymi zasobami, po prostu ludzie pracują bardziej intensywnie (nikt nie odmówi większego zarobku)…

*/ Olga Wieberdo СергійВласенко16.06.2014 00:38

Wszystko załatwiłam, potrzeba JESZCZE do już wysłanych: 8 cor, 28 nep, 13hep, 6 pan,2 pul

Odp. Сергій Власенко 16.06.2014 00:41

Zrozumiałem. Dobrze, że uściśliłaś operatywnie – niepotrzebnego nabierać jakoś się nie chce!

Olga Wieber 16.06.2014 00:42

Jeśli będzie nieco powyżej limitu – nie szkodzi, myślę, że znajdę zastosowanie…

Odp. Сергій Власенко 16.06.2014 00:47

Dobrze, zobaczymy, ile będzie. No, to ja idę, dużo spraw.

Rozmowy dowódcy batalionu karnego „Donbas” Semena Semenczenko z Sergijem Własenko (adwokatem Julii Tymoszenko):

Семен Семенченко do Сергій Власенко 18.03.2014 20:19

Сергей Владимирович, добрый вечер! U mnie wszystko gotowe, ludzie stoją na posterunkach. Jaroszowi już powiedziałem.

Odp. Сергій Власенко 18.03.2014 20:23

Dobrze. Semen. Czy naszym towarzyszom Niemcom i Żydom zapewniłeś warunki?

Семен Семенченко 18.03.2014 20:24

Tak, oni pracują pod pewną ochroną.

Семен Семенченко 18.03.2014 20:48

Jaka jest decyzja odnośnie naszej prośby?

Odp. Сергій Власенко 18.03.2014 20:55

Pańskie zamówienie wyślę jutro, zestaw pierwszy, jaki zamawialiście. Z klasa piątą na razie jest problem, ale może nadejść partia w najbliższej przyszłości

Семен Семенченко 18.03.2014 20:58

Dziękuję, czekamy, a to chłopaki i tak bardzo ryzykują!

I niech Pan będzie tak dobry i przekaże do góry prośbę odnośnie pracy. Potrzeba jeszcze 7 samochodów z migaczami (białymi) bezpośrednio do przewozów, dotyczących Pańskiego tematu, ale na burcie (boku) powinna być 5 klasa.

Сергій Власенко 18.03.2014 20:59

Ty o pancerzu?

Семен Семенченко 18.03.2014 20:59

Tak, w naszych warunkach teraz to jest bardzo ważne!

Сергій Власенко 18.03.2014 21:01

Kiedy będzie u ciebie wyjazd? Na kiedy samochody?

Семен Семенченко 18.03.2014 21:02

Najlepiej jak najszybciej, najpóźniej na piątek.

Сергій Власенко 18.03.2014 21:04

Dobrze, dowiem się, zadzwonisz do mnie jutro wieczorem.

Сергій Власенко 26.05.2014 17:25

Semen, słyszysz mnie?

Семен Семенченко 26.05.2014 17:26

Tak, słucham.

Сергій Власенко 26.05.2014 17:29

Powstały u nas problemy z ostatnią partią!!! Przyszło dużo towaru złej jakości, nasi zleceniodawcy są niezadowoleni! Powinniście wszystko robić operatywnie! Pracujcie szybciej, ponieważ jeżeli nie nadążacie do 14 godzin od chwili pobrania – to my otrzymujemy tylko 30% wartości! A więc, nie otrzymujecie waszego ekwipunku, rozumiecie?

Семен Семенченко 26.05.2014 17:33

Wiem, o co chodzi, Siergieju Władimirowiczu. Staramy się, mamy wiele strat, oto w ostatnim zajściu straciliśmy ponad 20 chłopaków.

Сергій Власенко 26.05.2014 17:34

A więc bierz innych! Nie ma u ciebie ludzi, czy co?

Семен Семенченко 26.05.2014 17:35

Zostało ich mało, a do tej pracy postawić byle kogo nie mogę.

Сергій Власенко 26.05.2014 17:40

Pracujcie. Następne pobranie powinniście zrobić „według technologii”. Inaczej narazisz nie tylko mnie!

….

Tłumaczył Janusz Sielicki

15.8.2014 r.

Uwaga od tłumacza:

WP zamieściła 30.6.14 artykuł (tytuł jak niżej) o handlu poległymi żołnierzami z armii ukraińskiej

Polegli żołnierze ukraińscy wysyłani na Zachód jako biomateriał.

Artykuł przetłumaczono z portalu Moskwa III Rzym:

http://3rm.info/48350-biomaterial-ukrainskih-soldat.html

30.6.2014 r., 13:49

Jak piszą „Izwiestija w Ukrainie” w artykule „Martwi Ukraińcy przekształcają się w biomateriał dla całego świata.” (http :// www.umoloda.kiev.ua/number/1476/116/51937/) w prasie niemieckiej jest prowadzone śledztwo o realizowaniu na szeroką skalę komercyjnych dostaw trupów z Ukrainy do dalszego ich wykorzystania jako biomateriałów. Opublikowane zostały dokumenty służbowe firmy Tutogen Medical GmbH, z siedzibą w bawarskiej miejscowości Neukirchen am Brand.

W ręce dziennikarzy trafił cennik tej niemieckiej firmy. Za całą kość udową Ukraińca spółka płaciła w styczniu 2002 r. 42,90 euro, za kość ramienną – tyle samo, za błonę osierdzia od 13,30 do 16,40 euro, jedno ścięgno stawów kolanowych kosztowało 14,30 euro. Jak się okazało, niemiecka firma nie tylko przerabiała części zwłok Ukraińców, ale także dostarczała je na rynek amerykański (http://transplant.zp.ua/content/biomaterial-ukrainskikh-pokoinikov-prodayut-vo-vsem-mire).

Taki eksport jest związany ze spółką państwową „Bioimplant”, która pracuje przy Ministerstwie Zdrowia Ukrainy. Niemiecka prasa przypuszcza, że roczny obrót firmy wynosi kilku milionów euro, ponieważ wpływ z przetwarzania jednego ciała może osiągnąć 250.000 dolarów

Minęło 12 lat i podane stawki nie są prawdopodobnie aktualne. W artykule nie podano też wyceny tych pięciu ważnych narządów, wymienionych w artykule, pobieranych masowo na zamówienia, składane przez niemieckiego chirurga Olgę Wieber.

Proceder obrzydliwy! Kiedy dosięgnie sprawców wymiar sprawiedliwości?

Na portalu „Голос Севастополя” – „Głos Sewastopola”:

Семенченко участвовал в выемках органов у солдат

Semenczenko brał udział w pobieraniu narządów od żołnierzy

http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/2516-semchenko-uchastvoval-v-vyemkah-organov-u-soldat.html

Аutor: Viking z 6.07.2014, 02:39, tłum. Janusz Sielicki.

Tags : , ,

Komentowanie zamknięte.