Opublikowano Maj 9, 2012 Przez a303 W Bez kategorii

Grecja: Żydzi oburzeni wynikiem wyborów

Źródło: http://autonom.pl

Sukces greckiej partii nacjonalistycznej Złoty Świt w ostatnich wyborach parlamentarnych nie mógł pozostać bez odzewu środowisk i organizacji żydowskich, które, jak często deklarują, stoją na straży europejskich demokracji i chronią europejskie społeczeństwa przed zagrażającycm im „faszyzmem”.

Greccy Żydzi sukces demokratycznie wybranych nacjonalistów postrzegają jako „poważny cios” w demokrację i zagrożenie powrotem „faszyzmu”. Oświadczenie w tej sprawie wydał Centralny Zarząd Społeczności Żydowskich w Grecji.

Złoty Świt zdobył 21 miejsc w greckim parlamencie, przekraczając po raz pierwszy w swej historii próg wyborczy. Żydzi powołując się na demokrację i wolność wzywają media oraz „siły demokratyczne” w parlamencie i społeczeństwie do zwalczania partii nacjonalistycznej oraz nieustannej walki z „rasizmem, nietolerancją i antysemityzmem”. Żydzi podkreślili, że wysiłki te są obowiązkiem ludzi, którzy cenią demokrację, wolność (?) i humanitaryzm.

Ostatecznie nie wiadomo ilu członków Złotego Świtu zostanie parlamentarzystami, ponieważ Grecja stoi w obliczu rozpisania nowych wyborów. Jak podaje JTA, jeden z największych portali żydowskich, przywódcy społeczności w prywatnych rozmowach mają nadzieję, że nacjonaliści zdobędą mniejsza liczbę miejsc w parlamencie, licząc, że Grecy „uświadomią sobie powagę sytuacji”.

Komentowanie zamknięte.