Opublikowano Maj 29, 2013 Przez a303 W Dziennikarstwo śledcze, NWO, Syjonizm i jego zagrożenia

Grecja: groźba obozu pracy dla biednych podatników

źródło: http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=DMF20130524_00597164

przygotował: Pluszowy Miś

Jeśli to będzie zależeć od rządu w Atenach, Grecy, którzy uchylają się od płacenia podatków,  mogą zapłacić za to więzieniem. Od kwoty niespłaconego długu w wysokości 5.000 euro. Jedno pocieszenie: nie będą musieli dzielić celi z gwałcicielami, mordercami, czy handlarzami narkotyków.

Coraz gorzej robi się w Grecji. Aby zmusić ludzi do płacenia podatków i pokonać legendarne uchylanie się od płacenia podatków, rząd w Atenach przygotował projekt prawa, a w nim poważny środek: pozbawienie wolności.

Każdy, kto jest winny z tytułu należnego podatku 5000 euro i nie przedstawi planu spłaty w okresie od czterech miesięcy do roku, ryzykuje więzienie. Od 10.000 euro, pół roku więzienia, od 50.000 euro, rok, a od 150.000 euro do trzech lat więzienia.

Rząd szuka obozu wojskowego w regionie Attyki dla ludzi, którzy mają długi wobec organów podatkowych, aby umieścić ich tam dla odbycia wyroków„, potwierdził wiceminister sprawiedliwości w greckim parlamencie. „Humanitarne” rozwiązanie, będzie zdaniem rządu polegać na tym, że nie będą oni mieć kontaktu z gwałcicielami, handlarzami narkotyków, mordercami i innymi przestępcami.

Ukarani Grecy będą musieli również pracować, aby spłacić swój dług w usługach komunalnych lub w rolnictwie: każdy dzień (przymusowej) pracy będzie się liczył za dwa dni więzienia.

„Będzie tylko wzrost nienawiści do bieżącej polityki i rządu”, mówi nasz rodak Bruno Tersago, który przeniósł się do Grecji w 2000 roku. „Coraz więcej Greków po prostu nie płaci podatków, a rząd wrzuca to wszystko na jedną kupę z prawdziwymi oszustwami”. Grecja jest przez sześć kolejnych lat w recesji, a ¼ Greków (27,2 %) jest bez pracy. Ponad 60 % ludzi młodych jest bezrobotnych, a to już są proporcje o rozmiarach halucynacji.

Jednak nawet ten środek nie trzyma już Greków na ulicy. „Strajki i demonstracje nic nie wnoszą, a oddziały policji przeciw zamieszkom od razu interweniują”, mówi Tersago. „Ale ten rząd, tak jak prawicowa partia Świt Złoty, staje się coraz bogatszy”.

Tags : , ,

Komentowanie zamknięte.