Najnowsze

Opublikowano Listopad 22, 2014 Przez a303 W Zdrowie

Dieta zdrowa dla serca. 5 sekretów o których nie powie ci kardiolog

Wiesz o tym, że choroba serca jest zabójcą #1 w Ameryce, i przyczyna tego jest prosta. Zachodnia dieta niszczy serce i układ sercowo-naczyniowy (w ogóle cały organizm, ale teraz skupiamy się na sercu).

a

W mojej nowej książce daję wam wiele fantastycznych informacji jak chronić serce i zapobiec atakowi serca czy udarowi mózgu odbierającym ci życie i zabierających cię od tych których kochasz. Chciałbym pokazać maleńką część tego co możecie w niej znaleźć.

Zdrowie serca zaczyna się od zdrowej diety. Jest wiele konfuzji w kwestii tego co uważa się za „zdrowe dla serca”, bo przemysł spożywczy i medyczny wpycha nam informacje, które mają wręcz odwrotny skutek do tego co głosi!

Jaka jest prawda?

Prawdą jest to. że konsumujemy złe kombinacje żywności, w absurdalnych porcjach, i uzupełniamy nadmiernie przetwarzaną „żywnością”, która nie daje nic poza tym, że pozbawia organizm minerałów i witamin.

Nie tylko to, ona pozbawia organizm zdolności wchłaniania substancji odżywczych z konsumowanej przez ciebie zdrowej żywności!

Możesz myśleć, że to stracona sytuacja, ale każdy problem można rozwiązać. Zbyt wiele metod „leczenia” serca to tylko moda. Im mętniejsza woda, można zmylać opinie publiczną, a po wielu latach… przyznać że mogli nie mieć racji.

SEKRET #1: Powszechność opinii nie czyni jej słuszną!

Na przykład slogan „nie jedz jaj!” Przez 20 lat społeczność medyczna wskazywała oskarżającym palcem na jaja i uważała je za niebezpieczne. Miały rzekomo mieć dużo tłuszczu, podnosiły poziom cholesterolu, i (w istocie) były „atakiem serca na talerzu”.

Mamy dziesiątki badań naukowych, które mówią, że jaja są bogate w dobry tłuszcz, wspaniałe dla cholesterolu, najlepszym pokarmem do jedzenia rano, pomocnym w kontrolowaniu wagi!

Zamiast unikania jaj rano, unikaj węglowodanów. Przez dłużej będziesz czuł się pełniejszy i miał lepszą koncentrację, bo substancje odżywcze w jajach stanowią nie tylko dużą część zdrowej dla serca diety, ale są niewiarygodnym pokarmem dla mózgu!

SEKRET #2: Nie jedz tego czego nie możesz przygotować w domu

„Sztuczką” albo „sekretem” konsumpcji dobrych produktów odżywczych i zwalczania chorób jest wybieranie żywności nieprzetworzonej. Tak, dłużej może zająć przygotowanie posiłków, jeśli wolisz danie, a nie podgrzanie gotowego w mikrofalówce. Ale czas który oszczędzasz na podgrzaniu tekturowego opakowania możesz stracić później, poprzez chorobę.

Planuj posiłki na tydzień, zrób zakupy, i przygotuj ich tak wiele wcześniej jak możesz, żebyś nie wybiegał z drzwi rano do pracy.

Twój mózg i ciało podziękują ci za dostarczenie im odżywczego i smacznego „prawdziwego” pokarmu, zamiast sprintu do najbliższego fast fooda.

Najlepsze 25 produktów na liście zakupów:

 1. Jaja
 2. Świeże zioła – oregano, tymianek i rozmaryn
 3. Czerwone wino (z umiarem)
 4. Łosoś, tuńczyk i sardynki
 5. Tłoczona na zimno extra virgin oliwa z oliwek
 6. Orzechy włoskie, brazylijskie [pecan], pistacje i migdały
 7. Słodkie ziemniaki
 8. Pomarańcze i grejpfruty
 9. Fasola – czarna i pinto
 10. Marchew
 11. Jęczmień, owsianka i ziarna bezglutenowe
 12. Jabłka
 13. Awokado
 14. Siemię lniane i chia
 15. Kawa
 16. Wiśnie, czarne jagody, maliny i truskawki
 17. Zielona herbata
 18. Pomidory
 19. Granaty
 20. Banany
 21. Ciemna czekolada (z umiarem)
 22. Grecki jogurt
 23. Rodzynki
 24. Brokuły, kalafiory, brukselka i boćwina
 25. Wołowina pastwiskowa.

SEKRET #3: Etykiety kłamią!

Istnieje powiedzenie, że grzech zaniedbania nadal jest grzechem. Nie daj się ogłupić etykietkami na produktach, mówiącymi, że są „bez trans tłuszczów”, bo producenci wymyślili sprytny sposób pomijania tego problemu.

Oni zmniejszają porcje. Tak. Wszelki trans tłuszcz poniżej 0.5 mg nie musi być umieszczony na etykiecie – co oznacza, że możesz konsumować setki gramów trans tłuszczów nawet o tym nie wiedząc!

Produkt które zawsze jadłeś (zanim dowiedziałeś się o trans tłuszczach) może być przeładowany tymi drobnymi zabójcami, ale ty o tym nie wiesz, bo oni zmniejszyli porcję na tyle, żeby konsumenci nie dowiedzieli się jak niezdrowy jest ich produkt!

Skończ z substancjami chemicznymi. Eliminując margarynę, oleje warzywne i wszelkie oleje „utwardzane” [hydrogenated] na etykiecie, to dobre miejsce startu.

SEKRET #4: Ozdobny tytuł naukowy nie czyni lekarza „dobrym”

Nie zgadzaj się na taktykę zastraszania czy protekcjonalności kiedy lekarz nie może odpowiedzieć na twoje pytania i przechodzi w defensywę.

Zbyt wiele kobiet i mężczyzn w profesji medycznej ma dobre stosunki z firmami farmaceutycznymi. Oni chcą przepisać ci pigułkę na każdy objaw, zamiast znalezienia powodu problemu i udzielenia ci pomocy byś poczuł się lepiej.

Oni chcą cię uzależnić od tych recept, bo jesteś „powracającym klientem”, który przynosi „dodatkowy dochód”. Przestań płacić za własną chorobę.

Zajmij stanowisko w kwestii własnego zdrowia i znajdź lekarza zainteresowanego tobą jako pacjentem – a nie tym ile dodatków mogą dostać za uzależnienie cię od „najnowszej, najlepszej rzeczy” na rynku leków.

SEKRET #5: Szukaj, szukaj, szukaj!

Tu chodzi o twój organizm i twoje życie. Kwestionuj wszystko co czytasz, wszystko co mówi twój lekarz, i prowadź własne badania. Wielu problemom zdrowotnym można zapobiec dobrymi nawykami i zdrowym rozsądkiem – tak jak stosowanie zdrowej dla serca diety. Wiesz co masz robić… więc zacznij!

Sprawdź w mojej najnowszej książce i przekonaj się czego nie mówi ci przemysł medyczny. Zrób to dla własnego zdrowia. To twój obowiązek.

Prof. Keith Scott-Mumby, tłum. Ola Gordon.

Healthy Heart Diet – 5 Secrets That Your Cardiologist Won’t Tell You

Źródło: http://alternative-doctor.com/heart-health/healthy-heart-diet-5-secrets-that-your-cardiologist-wont-tell-you/

Tags : , ,

Komentowanie zamknięte.