Najnowsze

Opublikowano Styczeń 25, 2017 Przez ls W Ukraina

Białoruś: zatrzymano neopogańskich ekstremistów

Białoruś: zatrzymano neopogańskich ekstremistów. Blisko współpracowali z „Prawym sektorem”.

a1

W Brześciu nad Bugiem, tuż przy granicy polsko-białoruskiej, zatrzymano członków ekstremistyczno-neopogańskich urupowań. „Biały front”  i „Słowiańskie odrodzenie”, organizacji blisko współpracujących z ukraińskim „Prawym sektorem”.

Zatrzymani to obywatele Białorusi i Ukrainy. Zajmowali się głównie kontrabandą broni i narkotyków z Ukrainy na Białoruś. Jeden z zatrzymanych był propagatorem na Białorusi i Ukrainie słowiańskiej odmiamy satanizmu.

W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że zarówno on, jak i inni członkowie obu neopogańskich ugrupowań produkowali materiały wybuchowe, które prawdopodobnie miały być użyte w planowanych akcjach. U zatrzymanych znaleziono duże ilości trotylu, nabojów do karabinów oraz 25 kilogramów amfetaminy. Białoruskie służby znalazły także sporo literatury propagującej satanizm i neopogaństwo.

Działalność „Słowiańskiego odrodzenia“ odzwierciedlają informacje zamieszczanie przez jego członków na stronie „V kontakte” (vk.com) czyli rosyjskiej odmianie Facebook-a.  Zarówno teksty, jak i plakaty i zdjęcia stanowią swoistą mieszankę słowiańskiego nacjonalizmu wzorowanego na elementach faszyzmu z lat 30. ubiegłego wieku. Strona ta jest zablokowana w Rosji, dostępna jednak zagranicą, także w Polsce.

Źródło: www.sedmitza.ru

Za: http://www.pch24.pl/bialorus–zatrzymano-neopoganskich-ekstremistow–blisko-wspolpracowali-z-prawym-sektorem,48885,i.html

OD REDAKCJI: Satanistyczny neopoganizm zatacza coraz szersze kręgi.

Za: http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2017/01/biaorus-zatrzymano-neopoganskich.html

Data publikacji: 26.01.2017

Tags : , , , ,

Komentowanie zamknięte.