Najnowsze

Opublikowano Czerwiec 14, 2013 Przez stophasbara W Bez kategorii

Benjamin Netanjahu na ceremonii otwarcia “Światowego Forum do Walki z Antysemityzmem”

Z żydo-syjonistycznego portalu: http://izrael.org.il

Przemawiając za pośrednictwem wiadomości wideo na ceremonii otwarcia Światowego Forum do Walki z Antysemityzmem, które odbywa się w Jerozolimie, premier Benjamin Netanjahu powiedział, że nienawiść wobec narodu żydowskiego na całym świecie wskazuje, że antysemityzm jest znowu “modny”.

„Były dwa mity na temat antysemityzmu. Pierwszym było to, że po doświadczeniach Holocaustu antysemityzm zniknie. Drugim było to, że antysemityzm zaniknie wraz z utworzeniem państwa żydowskiego. Tak się jednak nie stało”, powiedział premier. „Faktycznie antysemici wzięli wytchnienie po Holocauście, ale była to tylko krótka przerwa”.
„I co było niemodne staje się modne teraz. Po powstaniu Izraela modne jest dziś powiedzieć – Cóż nie nienawidzę Żydów, po prostu nie sądzę, żeby powinni oni posiadać własne państwo, albo efektywniej, ze ich państwo nie jest legalne, że nie mają prawa do egzystencji”.

„Macie wiele zadań przed sobą i mam nadzieję, że jesteście na nie gotowi. Jestem pewien, że również uważacie, że jest tylko jedno lekarstwo na oszczerstwa i jest nim prawda. Zachęcam do walki, aby wygrać bitwę o prawdę”.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QgCLQatvW9g]

Komentowanie zamknięte.