Opublikowano Maj 7, 2014 Przez a303 W NWO

Amerykanie żyją pod całkowitą kontrolą państwa

aDo początku przyszłego roku baza biometryczna Facial Recognition (FR), stworzona przez Federalne Biuro Śledcze (FBI), wzrośnie do 52 milionów osób. Walczący o prawa cywilne i wszelkiego rodzaju fani teorii spiskowych już nazwali tę wiadomość „całkowitą i nieodwołalną ingerencją rządu w życie prywatne „.

Bazę FR , przypomnijmy, tajne służby zaczęły rozwijać w latach 60-tych . Przez pół wieku stała się ona tak zaawansowana, że niektórzy kryminolodzy zaczęli mówić o zbliżającym się spadku przestępczości, że z nową technologią 99% morderców, złodziei i handlarzy narkotyków nieuchronnie pójdzie do więzienia. Wszechobecne „inteligentne” kamery szybko zidentyfikują ich lokalizację i wezwą SWAT.

Opowiem w skrócie jak działa system FR.

Gdy tylko dostaniesz dokument na pobyt w USA (wizę , pozwolenie pracy, zieloną kartę, paszport, prawo jazdy itp. ) twoje zdjęcie biometryczne jest wysyłane do tajnego oddziału FBI. Tam zdjęcie jest analizowane, przetwarzane i trafia do bazy danych.

Więc kiedy wychodzisz z własnego domu czy mieszkania (jedyne bezpieczne miejsce) , „inteligentne kamery ” na korytarzach, ulicach, miejscach publicznych i różnych instytucjach śledzą twoje ruchy. Wystarczy że ciekawski pracownik FBI wpisze w polu wyszukiwania dane osoby, system natychmiast wyświetli informację o jego codziennym życiu: gdzie poszedł, co kupił, z kim się spotkał, o czym rozmawiał (w niedalekiej przyszłości FR zacznie czytać z ruchu warg), itp.

Oszukać biometryczny system rozpoznawania jest praktycznie niemożliwe. On analizuje człowieka według kilkudziesięciu różnych wskaźników. W szczególności według kształtu czaszki i tęczówki. Dlatego też zmienić wygląd za pomocą okularów, włosów, wąsów, opalenizny lub ekstremalnie grubej warstwy kosmetyków nie uda się.

Z jednej strony, system jest idealny do zwalczania przestępczości. Jeśli, na przykład, złodziej okradł kogoś na ulicy, to go znajdą w ciągu kilku minut. Kamery będą go śledzić tak długo, aż nie zostanie aresztowany.

Ponadto FR jest idealny do monitorowania przestępców kryminalnych i przestępców seksualnych. Oni zawsze będą pod monitoringiem kamer. Najmniejsze naruszenie prawa i prokuratura otwiera nową sprawę.

Z drugiej strony, wyciek technologii może drastycznie zmienić sferę społeczną i gospodarczą w Stanach Zjednoczonych. Wyobraź sobie najbardziej niewinną sytuację: FR wpadł w ręce właściciela spożywczego supermarketu. Dostaje pełną listę klientów z ich preferencjami. Analizuje informacje i poszerza asortyment zgodnie z gustem nabywców, proponuje indywidualne oferty i rabaty.

Eksperci uważają, że nawet w prywatnym handlu FR jest w stanie podnieść zyski o 300% .

Technologia szybko zniszczy zdrową konkurencję, ponieważ biznesmeni dostaną dane, które są oceniane w milionach i miliardach dolarów.

„Wyobraź sobie, że jakaś firma produkująca akcesoria futbolowe otrzyma szczegółową listę osób obecnych na stadionie podczas Super-ball – mówi marketolog TJ Stein . – Precyzyjne bombardowanie ofertami promocyjnymi doprowadzi do astronomicznego zysku i zniszczy konkurencję „.

Zwolennicy teorii spiskowych uważają, że FR – to pierwszy krok do manipulacji psychologicznej Amerykanami. Przedsiębiorstwa i państwo wkrótce zaczną analizować działania ludzi i w różny sposób na ich wpływać.

„Możemy już teraz powiedzieć z całą pewnością, że skanery rozpoznawania będą stosowane w wyborach prezydenckich – mówi Mike Roberts, zdeklarowany przeciwnik programów szpiegowskich Stanów Zjednoczonych. – Gdziekolwiek się znajdziesz, na pewno natkniesz się na ulotki i reklamy na rzecz konkretnego kandydata . Najprawdopodobniej demokrata”.

Teraz najbardziej interesujące. Obecnie system FR jest dość łatwo oszukać za pomocą super- realistycznych masek. W ciągu ostatniej dekady w Ameryce pojawiło się około 30 profesjonalnych firm, które produkują podobne produkty. Maski praktycznie nie różnią się od prawdziwej twarzy człowieka. Skóra, pieprzyki, zmarszczki, brwi, blizny – wszystko zrobione perfekcyjnie.

„Trudno powiedzieć ilu przestępców w Stanach Zjednoczonych używa maski do popełnienia zbrodni i bezpiecznego poruszania się po ulicach – mówi Cory Turrell, były prywatny detektyw. – Jednak takie przebranie, nie ma wątpliwości, doda pracy służbom specjalnym i policji . W latach 80 – 90 nie było nic takiego” .

Eksperci szacują procedurę całkowitej zmiany osobowości w 2000 dolarów. Około 800 dolarów z tej kwoty to koszt maski zakrywającej głowę, klatkę piersiową, ramiona i część pleców nową skórą. 900 dolarów kosztują „nowe ręce „, które się ubiera według metody długich rękawic i które „zmieniają” odciski palców. 200 dolarów –koszt wysokiej jakości soczewek kontaktowych, które zmieniają kolor oczu.

W rezultacie, przebrana osoba może teoretycznie wejść do jakiejkolwiek instytucji. Trafi w pole widzenia kamer, ale ochrona się nie domyśli, że części ciała są „zapakowane” w plastik.

„Myślę , że rząd wziął już pod ścisłą kontrolę wszystkie firmy handlujące realistycznymi maskami człowieka – kontynuuje Turrell . – Inaczej nie może być. To jest bardzo niebezpieczna technologia. „

Nawiasem mówiąc, wiele instytucji rządowych już przyjęło nowe przepisy, które zwiększają kontrolę nad ludźmi, którzy przychodzą zrobić foto lub zdjąć odciski palców. W biurach Obywatelstwa i Imigracji ( USCIS ) usług, na przykład, trzeba pokazać oficerowi palce przed skanowaniem odcisków palców. On powinien się upewnić, że te ręce i skóra nie są ukryte pod cienką warstwą silikonu. Jeżeli urzędnik podejrzewa, że twarz osoby jest maską​​, ma prawo wezwać strażnika, który zaprowadzi podejrzanego do specjalnego pokoju i poprosi, aby usunąć odzież zewnętrzną (kontury maski będą natychmiast widoczne w tym przypadku).

Najprawdopodobniej przemysł silikonowego makijażu (legalny i nielegalny) będzie wzrastał w nadchodzących dziesięcioleciach. Maski będą jedynym sposobem, aby przeciwstawić się wszechobecnym FR- kamerom. Jednak, gdy technologia się udoskonali, a kamera będzie identyfikować ludzi przez ich kości i tęczówki, nawet silikon będzie bezużyteczny.

„Chociaż ludzie sprzeciwiają się, ale ostatecznie 100 % mieszkańców Stanów Zjednoczonych będzie pod całkowitą kontrolą – mówi Rachel Ramirez, ekspert w dziedzinie wysokich technologii . -Pytanie tylko, czy agencje wywiadowcze wyciągną wnioski ze słynnej utopijnej powieści George’a Orwella ” (ma na myśli „Rok 1984 „).

Na koniec powiem, że oprócz rozbudowy i doskonalenia FR- bazy, agenci FBI mają plany stworzenia krajowej bazy danych tatuaży. Jeśli ten ambitny projekt stanie się rzeczywistością, to wszyscy wytatuowani będą musieli kupić specjalną licencję i obowiązkowo zarejestrować każdy rysunek na ciele w federalnym online-archiwum.

Jednak o tym będziemy rozmawiać innym razem.

Evgeny Novitsky

Źródło: http://3rm.info/46341-amerikancy-zhivut-pod-totalnym-kontrolem-gosudarstva.html

Tłumacz: Olga K

P.S. Suplement. Zobacz także:

System rozpoznawania twarzy (DeepFace) na Facebooku

Tags : , , , ,

Komentowanie zamknięte.