Opublikowano Czerwiec 27, 2012 Przez stophasbara W Bez kategorii

Ambasador Izraela interweniuje w liceum

źródło: http://wolnemedia.net

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, w ramach cyklu spotkań “Pod jednym niebem”, postanowili dowiedzieć się więcej o sytuacji na Bliskim Wschodzie i konflikcie izraelsko-palestyńskim. Wśród zaproszonych gości mieli znaleźć się Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny polskiej edycji “Le Monde Diplomatique” i Omar Faris, prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Palestyńczyków Polskich.

Pomysł takiej debaty nie spodobał się w Ambasadzie Izraela w Polsce. Ambasador Zvi Rav-Ner osobiście zatelefonował do dyrektorki liceum Małgorzaty Wrześniowskiej z pretensjami, że uczniowie chcą zorganizować dyskusję o sytuacji w Palestynie. Zarzucił organizatorom, że “chcą przedstawić problem tylko z punktu widzenia Palestyńczyków, bez zaprezentowania poglądów strony izraelskiej”. Po telefonie dyplomaty dyrektorka odwołała spotkanie.

“To nie pierwsza interwencja ambasady izraelskiej w roli cenzora polskiej debaty publicznej. Niestety pierwsza skuteczna” – skomentował zajście Przemysław Wielgosz.

Opracowanie: Waldemar Chamala

Komentowanie zamknięte.